Sokobanjski džudisti uspešni na Međunarodnom turniru

Društvo Sport

U izuzeto jakoj konkurenciji Džudo klub „Karađorđević” na nedavno održanom Međunarodnom turniru „Jagodina Open 2023” sa osvojenih 12 medalja zauzeo je četvrto mesto u ukupnom plasmanu. Ovo je veliki uspeh za sokobanjski džudo klub, imajući u vidu da je učestvovalo oko 400 takmičara iz čak 36 klubova iz zemlje i inostranstva.

Prema rečima Slaviše Milijića, džudo majstora i trenera kluba Karađorđević konkurencija je bila izuzetno velika i jaka. Učestvovalo je 17 članova DŽK „Karađorđević”. Zlato su osvojile Tara Todorović i Helena Useinović. Srebro: Neda Milijić, Aleksa Filipović, Vasilije Petković i Petar Živanović a bronzu: Mladen Simić, Ilijana Stojadinović, Lara Jovanović, Tara Andrejević, Đorđe Filipović, Neda Todorović i Dimitrije Aleksić.

Sledeće takmičenje na kome će učestvovati sokobaski džudisti i to kategorije starije devojčice i dečaci je Regionalni Šampionat centralne Srbije, koje će biti održano 21. maja u Boru. Nakon toga, ko ostvari plasman odlazi na državno takmičenje koje se održava u Beogradu 28. maja. Međutim trener Milijić ističe da će na pomenuto takmičenje ići samo ukoliko džudo klub uspe da obezbede novčana sredstva.