Pet takmičara pet medalja na Međunarodnom džudo turniru u Beogradu

Društvo Sport

Pet članova Džudo kluba „Karađorđević”, učestvovalo je u nedelju na Međunarodnom memorijalnom turniru „Svetislav Ivanović Es 2023” u organizaciji Džudo kluba „Partizan” i svi su osvojili medalje. Ovo je još jedan u nizu uspeha sokobanjskog džudo kluba jer je na pomenutom turniru konkurencija bila izuzetno velika i jaka, saznajemo od Slaviše Milijića trenera kluba. Na ovogodišnjem, jubilarnom turniru, desetom po redu, koji je održan u Sportskom centru „Šumice”, učestvovalo je čak 600 takmičara iz 60 klubova iz zemlje i inostranstva.

− Mi smo imali pet takmičara i osvojili smo pet medalja: dve zlatne, dve srebne i jednu bronzanu. Konkurencija je bila izuzetno velika i jaka, pojedini naši takmičari su imali i pet borbi da bi došli do finala − rekao je Milijić.

Sokobanjski džudisti već sledeće nedelje 29. oktobra, učestvuju na još jednom Međunarodnom turniru „14. oktobar” koji će biti održan u Kraljevu u organizaciji DŽK „Partizan” iz tog mesta.

− S obzirom da se ovaj turnir održava u gradu koji nam je bliže, nadam se da ćemo povesti više takmičara, odnosno da ćemo ići sa više automobila i da će nam roditelji takmičara izaći u susret jer drugačije ne možemo da organizujemo prevoz − dodao je Milijić.