Uroš Ristić iz Džudo kluba „Karađorđević” vicešapion Srbije u kategoriji do 34 kg

Društvo Sport

Članovi Džudo kluba „Karađorđević” postigli su izuzetne rezultate u okviru dva takmičenja tokom proteklog vikenda, a Uroš Ristić postao je vicešampion države što predstavlja najveći uspeh ovog kluba do sada, saznajemo od Slaviše Milijića predsednika kluba.

Uroš Ristić i Slaviša Milijić

− U subotu 30. septembra dva člana našeg kluba učestvovala su na Prvenstvu Srbije za mlađe dečake i devojčice koje je održano u Beogradu. Uroš Ristić u kategoriji do 34 kg za titulu se borio u jakoj konkurenciji sa 16 takmičara iz najjačih klubova Srbije i osvojio je drugo mesto u svojoj uzrasnoj i težinskoj kategoriji. To je izuzetan uspeh i najveći do sada za naš klub. − reko je Milijić.

Članovi sokobanjskog džudo kluba učestvovali su proteklog vikenda i na Međunarodnom turniru „Srećno 2023” u Boru osvojivši sa 13 takmičara čak 12 medalja, dok su starije poletarke osvojile pehar kao najuspešnija ekipa turnira.