Sokobanjski džudisti osvojili 10 medalja na Međunarodnom turniru

Društvo Sport

Članovi Džudo kluba „Karađorđević” učestvovali su na Međunarodnom turniru „Srđan Čolić” koji je prethodne nedelje održan u Brusu. Na turniru je učestvovalo 300 takmičara iz 32 kluba. Džudisti iz Sokobanje osvojili su 10 medalja i to: jednu zlatnu, četiri srebrne, pet bronzanih kao i dva peta mesta, zauzevši deseto mesto u generalnom plasmanu, saznajemo od Slaviše Milijića džudo majstora i trenera Džudo kluba „Karađorđević”.

Zlatnu medalju osvojila je Helena Usainović. Srebro su osvojili: Dimitrije Aleksić,Tara Andrejević,Tara Todorović i Neda Milijić. Bronzane medalje osvojili su Uroš Ristić, Kristijan Ninić, Vuk Andrejević, Neda Todorović i Vasilije Krstić

− Ovo je bio izuzetno jak turnir koji je okupio najjače srpske klubove poput Crvene Zvezde, Žandarmerije, Tamiša, Kinezis, Niša i drugih. Konkurencija je bila velika, kategorije sa po 10 i više takmičara, a svi naši takmičari su imali minimum tri borbe − rekao je Milijić.

Džudo klub „Karađorđe” i u narednom periodu učestvovaće na turnirima. Prvi koji sledi je Međunarodni turnir Vuk-open u Nišu 23. aprila gde će, prema rečima trenera Milijića, konkurencija biti još jača i veća. Samo dva dana kasnije 25. aprila, sokobanjski džudisti učestvovaće na državnom školskom takmičenju u Beogradu.