Džudo klub „Karađorđević” proslavio šesti rođendan

Društvo Sport

Sokobanjski Džudo klub „Karađorđević” osnovan je 18. januara 2018. godine. Povodom šestog rođendana, klub je juče organizovao jedno takmičenje na kome su učestvovali članovi slavljenika, ali i džudisti prijateljskog kluba iz Pirota „Ipon 10”, koji su prisustvom uveličali ovu proslavu.

S obzirom da su članovi sokobanjskog džudo kluba tokom protekle godine postigli izvanredne rezultate, najbolje do sada, juče su u okviru turnira i slavlja, dodeljeni pehari najuspešnijim članovima. Nagrade je dobilo osmoro najboljih sokobanjskih džudista koji, zahvaljujući postignutim rezultatima tokom 2023. godine, zauzimaju visoke pozicije na rang listi Džudo saveza Srbije.

Prema rečima Slaviše Milijića, trenera Džudo kluba „Karađorđević” iza njih je najuspešnija godina do sada.

– Od februara krećemo žestokim tempom, sve uzrasne kategorije takmičiće se na svim nivoima. Prošle godine smo osvojili dve medalje na državnim takmičenjima, a nadam se da ćemo ove godine biti još uspešniji i osvojiti četiri medalje – rekao je Milijić.