Džudistkinje poletarke iz Sokobanje najuspešnije na Međunarodnom turniru

Društvo Sport

Sokobanjski džudisti postigli su prošle subote još jedan veliki uspeh na Međunarodnom turniru održanom u Nišu. U organizaciji Džudo kluba „Niš”, 16. marta, održan je 23. Međunarodni džudo turnir „Nenad Cvetković – Cvele”, na kome je nastupilo 375 takmičara iz 43 kluba iz Srbije, Bugarske, Severne Makedonije, Republike Srpske, Rusije i Grčke u uzrastima poletaraca, mlađih i starijih dečaka i devojčica.

Četrnaest takmičara Džudo kluba „Karađorđević” osvojilo je 12 medalja i to dve zlatne, četiri srebrne i šest bronzanih. U kategoriji starijih poletarki sokobanjski klub proglašen je za najuspešniju ekipu, a devojčice su osvojile pehar. U ukupnom plasmanu Sokobanjčani su zauzeli peto mesto, saznajemo od Slaviše Milijića, trenera.

– Konkurencija je bila izuzetno jaka i kvalitetna što nas nije sprečilo da u ukupnom plasmanu zauzmemo visoko peto mesto, odmah iza najjačih srpskih klubova: ‘Crvene Zvezde’, ‘Žandarmerije’ i ‘Niša’, a ispod je ostao ‘Partizan’ i drugi mnogo bogatiji klubovi – rekao je Milijić.

Sledeće takmičenje na kom će učestvovati ovi mladi sportisti je Prvenstvo centralne Srbije, na kojem već treću godinu zaredom brane prvo mesto.