Velnes i spa turizam u službi održavanja zdravih životnih navika

Društvo

Već dugi niz godina, velnes i spa centri imaju veliki uticaj na razvoj turističke privrede. Sokobanja je poznata po lekovitosti svojih termomineralnih izvora. Od davnina su ljudi na ovim prostorima tražili lek svojim tegobama i bolestima kupanjem u čudotvornoj sokobanjskoj vodi. Pored toga što leče, ovi izvori okrepljuju dušu i telo, podmlađuju, relaksiraju i opuštaju, doprinoseći očuvanju vitalnosti i dobrog raspoloženja.

Postoji šest termomineralnih izvora u Sokobanji čija voda pomaže u otklanjanju velikog broja različitih zdravstvenih tegoba. U centralnom banjskom kupatilu „Amam” postoje dva izvora: „Sv. Arhanđel” temperature 43°C i „Preobraženje” sa temperaturom između 43,8 i 53°C.

Pored dugogodišnjeg iskustva u oblasti banjskog turizma, Sokobanja je poznata i po vrhunskim uslugama lečenja, ali i po odabranoj velnes i spa ponudi. Naime, spa i velnes turizam se prema gruboj podeli može svrstati u zdravstveni turizam. Ipak, za razliku od klasičnog banjskog zdravstvenog turizma on je u vezi sa klijentima koji imaju dobro zdravlje i žele da to zdravlje održe. Dakle, oba centra teže održavanju zdravih životnih navika.

Specijalna bolnica „Sokobanja” nudi gostima kupanje u autentičnom turskom kupatilu „Amam”, finsku saunu, bisernu kupku, hidromasažu, manuelnu masažu, kupanje u bazenu sa termalnom vodom, fitnes program, soko-life program. Rimsko kupatilo „Amam” nalazi se u centru grada gde je kupanje u toploj mineralnoj vodi u kojoj se kupao i sam Knjaz Miloš Obrenović. Autentično su sačuvani Miloševa kada, muški i ženski bazen gde je kupanje poseban doživljaj.

U Sokobanji, u privatnom sektoru, postoji još nekoliko spa centara a neki su u pripremi, čime će turistička ponuda banje pod Ozrenom biti još bogatija.

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

five × 5 =