Uspeh sokobanjskih džudista na „Kupu Žandarmerije” u Beogradu

Društvo Sport

Džudisti Kluba ,,Karađorđević” postigli su još jedan veliki uspeh osvojivši pet medalja na Kupu Žandarmerije koji je nedavno održan u Beogradu, saznajemo od Slaviše Milijića trenera ovog kluba. Učestvovalo je šest mladih sokobanjskih džudista koji su osvojili jednu zlatnu, tri srebrne i jednu bronzanu medalju.

− To je bio izuzetno jak turnir na kome je učestvovalo preko 600 takmičara iz 60 klubova iz naše zemlje ali i četiri iz Evrope, a mi smo u ukupnom plasmanu zauzeli 11. mesto. Ovo je za jedan mali klub iz male sredine zaista veliki uspeh − dodaje Milijić.

Naredno takmičenje koje očekuje klub je turnir kluba ,,Kinezis” iz Niša koji će biti održan tokom vikenda u Pirotu, a na kome će učestvovati i starije kategorije. U pitanju je još jedan džudo turnir sa velikom i jakom konkurencijom, na kome će učestvovati preko 400 takmičara.