Sokobanjski džudisti osvojili medalje i proteklog vikenda

Društvo Sport

Članovi Džudo kluba „Karađorđević” proteklog vikenda bili su izuzetno uspešni. Na Međunarodnom turniru ,,KUP Crvene zvezde”, održanom u Beogradu u subotu, u jakoj konkurenciji tri takmičara Džudo kluba ,,Karađorđević” osvojila su dve zlatne medalje i jedno peto mesto. Zlato su osvojile devojčice, starije poletarke, Helena Useinović i Tara Andrejević, dok je stariji poletarac, Dimitrije Aleksić, osvojio peto mesto. Na takmičenju je učestvovalo oko 500 takmičara iz 54 kluba iz Srbije i inostranstva.

Sokobanjski džudisti učestvovali su protekle nedelje i na Prvenstvu centralne Srbije za mlađe dečake i devojčice, koje je održano u Nišu, saznajemo od Slaviše Milijića predsednika kluba.

− Na ovom takmičenju smo osvojili smo jedno srebro i dve bronzane medalje i izborili smo itri plasmana za Državno prvenstvo koje će biti održano u Beogradu 30 septembra − rekao je Milijić.

Za vikend sokobanjske džudiste očekuje Međunarodni džudo turnir „Srećno 2023” koje će biti održan 1. oktobra u Boru.