Sokobanjski džudisti nastavili da ređaju uspehe

Društvo

Sokobanjski džudisti proteklog vikenda učestvovali su na dva takmičenja. Najpre su kadeti učestvovali na Državnom prvenstvu koje je 10. februara održano u Beogradu u Sportskom centru Šumice. Učestvovalo je 186 najboljih džudista iz 66 klubova, a među njima i tri člana Džudo kluba „Karađorđevićˮ. Sandra Adamović u velikoj i jakoj konkurenciji postigla je veliki uspeh osvojivši treće mesto i bronzanu medalju, dok su Đorđe Filipović i Predrag Simić ostali bez plasmana, saznajemo od trenera Slaviše Milijića.

Sandra Adamović sa trenerom Sašom Milijićem

Već narednog dana u nedelju, 11. februara, petoro članova sokobanjskog džudo kluba takmičilo se na Međunarodnom turniru „Okami Openˮ u Novom Sadu, gde su u ukupnom plasmanu osvojili peto mesto i tri medalje. Zlatom se okitila Tara Andrejević, srebrnu medalju je osvojio Petar Živanović, a bronzanu Dimitrije Aleksić. Na turniru je učestvovalo 550 takmičara iz 55 klubova iz zemlje i inostranstva.

– Izuzetno jak i po brojnosti jedan od osam najmasovnijih turnira u državi. U ovakvoj konkurenciji ostvareni uspeh je zaista odličan – rekao je trener Milijić.

Već narednog vikenda, tačnije u subotu, 17. februara, članovi Džudo kluba „Karađorđevićˮ učestvovaće na Međunarodnom turniru „Pobednikˮ koji se održava u Pirotu.

– To je takođe jedan od turnira koji okuplja veliki broj kvalitetnih takmičara iz Srbije i inostranstva, a mi ćemo ovog puta zbog blizine Pirota učestvovati sa većim brojem takmičara, tako da su i očekivanja realno velika – dodao je Milijić.