Представници Сокобање учествовали су на првој седници Пододбора за праћење стања у пољопривреди у маргиналним подручјима, одржаној у Народној скупштини Републике Србије. Седници су присуствовали Александар Ђокић, члан Општинског већа општине Сокобања задужен за пољопривреду и представници удружења говедара Драган Младеновић и Горан Симић.
Током састанка размењена су искуства, дискутовано о највећим изазовима са којима се пољопривредници суочавају, као и о досадашњим успешним примерима добре праксе.
Најављена је и посета државног секретара из министарства пољопривреде општини Сокобања, која ће значајно допринети унапређењу сарадње и решавању приоритетних проблема у локалној пољопривреди, поручују из Општине Сокобања.
Како додају у саопштењу, састанку су присуствовали државни секретар Министарства пољопривреде проф. Жељко Радошевић, народни посланици Ненад Милојчић и Дијана Радовић, угледни професори, представници Управе за ветерину, пољопривредни произвођачи и представници удружења из целе Србије, наводе из Општине Сокобања.

