На почетку данашње седнице Скупштине општине Сокобања одборници опозиције „Заједно за Сокобањуˮ тражили су допуну дневног реда тачком у оквиру које би се разматрало давање подршке захтевима студената. Већина одборника није подржала овај предлог, након чега је четворо одборника ове опозиционе групе напустило скупштинску салу, рекавши да до даљњег неће учествовати у раду скупштине и да ће се оглашавати на неким другим местима.
Образлажући овакву одлуку Тања Николић рекла је да не могу да остану на седници на којој се разматрају важна и текућа питања, док се студенти боре за функционисање правне државе. Она је оценила да је пад надстрешнице у Новом Саду последица лоше вођене политике и да не може да се упореди ни са једним другим догађајем у земљи.
– Због тога неко мора да одговара, крајње време је да се ова ситуација реши, а да би до тога дошло све мора да стане. Добро је да сви кажемо своје мишљење о томе, а не да ћутимо и остављамо само поједине групе које ће се до изнемоглости борити за ова решења – рекла је Николићева.
Она је додала да је ово важна седница скупштине јер се усвајају измене Плана генералне регулације и у изјави за Сокопрес изнела своје мишљење о томе.
– Доноси се измена плана генералне регулације којом ће бити регулисан потез хотела Здрављак. Једини интерес Сокобање је изградња хотела на овом потезу, све што је ван тога није интерес грађана Сокобање. О томе смо много причали. Имамо захтев сокобањских станодаваца управо на ту тему да се прави анализа колико је у Сокобањи туристички промет пао у претходној години – додала је ова одборница опозиције.
На њен предлог да се подршка захтевима студената уврсти у дневни ред реаговало је неколико одборника владајуће коалиције, као и председник општине Миодраг Николић. Он је рекао да то није у надлежности локалне самоуправе и да се за скупштинском говорницом може говорити о свим стварима које се дешавају у држави, али само у оквирима ингеренције локалне самоуправе.
Председница Скупштине Данијела Васиљевић ставила је ову тачку на гласање, али је напоменула и да је одборничка група у обавези да предлог допуне достави 72 сата пре почетка скупштине, што овога пута није урађено Васиљевићева је рекла и да правна држава постоји, да се увек води борба против корупције, као и да студенте неће стављати у исти кош са онима који желе да им се придруже на овај или онај начин.
– Студенти имају право да траже оно што мисле да не постоји, али да својим протестима тражећи права не угрожавају туђа – поручила је председница сокобањске скупштине.
Шеф одборничке групе СНС Драган Николић додао је да студенти не желе политичку позадину и протумачио овај потез опозиције као сакупљање политичких поена. Он је рекао да је то изузетно важно питање, али да се не ради о проблемима студената са локалном самоуправом и да сами студенти могу да траже уколико желе разговор на ту тему са локалном самоуправом.
И заменица председнице Скупштине општине Снежана Радовановић, из редова СПС-а, рекла је да нико нема право да даје овакве предлоге испред студената и да су међусобно уважавање и дијалог важни за превазилажење проблема. Она је додала да је то процес који мора да има свој рок. Такође је истакла и да нема потребе да се међусобно таргетирамо и додатно продубљујемо поделе.
Тања Николић је образложила да предлог није поднела у име студената већ као просветни радник, грађанин ове земље и представник одборничке групе. Како је додала, тражила је да се подрже студентски захтеви у циљу решавања ситуације која се дешава у Србији.
Чуло се и питање шта је са великим бројем студената који не подржавају блокаду.
Овај захтев за допуну дневног реда подржало је шесторо одборника, 16 је било против, а двоје уздржаних. Након што су одборници „Заједно за Сокобањуˮ напустили парламент, заседање је настављено по тачкама дневног реда.