Хуманост уједнила сокобањске спортисте

Друштво

Сокобањски спортисти окупили су се јуче у центру града, где су организовали спортски дан са циљем да прикупљањем новца помогну лечење суграђанке Невене Станојевић из Ресника. Грађани су имали прилику да се опробају у различитим спортовима, а учествовали су бројни спортски клубови са подручја општине, уз подршку Спортског савеза општине. 

Акција је окупила одбојкаше, фудбалере, каратисте, џудисте, шахисте, тенисере, планинаре, као и чланове сокобањског мото клуба. 

Иницијатор оваквог окупљања је тенисерка Хелена Милисављевић из Тениског клуба „Лапчевићˮ, која истиче да су сви радо прихватили идеју. 

– Позвала сам Дејана из Тениског клуба ‘Вегас’, он је одмах прихватио, а затим смо наставили причу и сви клубови су се окупили. Битно је да се окупила комплетна спортска органиазција Сокобање поводом једног хуманитарног циља – истакла је Милисављевић. 

Како је рекла хуманост их је све ујединила. 

– Ако неко зна шта значи борба и подршка на терену то су спортисти. Желимо да јој пренесемо поруку да је борба некад тешка и да се чини да нема излаза, али донесе победу. Надамо се да ће ово бити једна велика победа за њу, а онда и за све нас – навела је Милисављевић. 

 

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *