Džudo klub Karađorđević: Iz Niša dvocifren broj medalja

Društvo

Kraljevsko Džudo Udruženje „Karađorđevićˮ iz Sokobanje postiglo je izuzetne uspehe na Međunarodnom džudo turniru „Nenad Cvetković-Cveleˮ, održanom nedavno u Nišu, a u organizaciji Džudo kluba „Nišˮ. Na ovom takmičenju Klub je osvojio 11 medalja, i to tri zlatne, dve srebrne, šest bronzanih, kao i dva peta mesta. U ukupnom plasmanu zauzeli su visoko četvrto mesto, što je za njih, kako navode, izuzetan uspeh za klub i takmičare koji treniraju na 20 komada gimnastičkih strunjača, 3 puta nedeljno zbog malog broja termina.

Na turniru u Nišu, koji je održan proteklog vikenda, bilo je 500 učesnika, iz 51 kluba iz zemlje i iz inostranstva.

‒ Mi smo u ukupnom plasmanu osvojili 4. mesto što je za ovako mali klub, sa malom tradicijom i preskromnim uslovima za treniranje izutetan uspeh. Imali smo 17 takmičara i osvojili 11 medalja ‒ rekao je Slaviša Milijić, trener kluba.

Ovaj Džudo klub iz Sokobanje očekuje i jedno školsko takmičenje koje će biti održano u Pirotu, 30. marta, i na kome će braniti poziciju prvog mesta.

‒ Spremamo se, naravno, da pokušamo da to odbranimo. Malo se izmenio naš sastav. Uglavnom starija deca kada napune 14-15 godina ili izgube interesovanje ili odu na stranu na školovanje i tu se njihova sportska priča uglavnom završava. Ali pokušaćemo. Imamo neke nove mlade snage i pokušaćemo da ponovimo uspeh jer treniramo baš vredno ‒ dodao je Milijić.