Džudisti izborili plasman na državno prvenstvo

Društvo Sport

Sokobanjski džudisti učestvovaće na državnom takmičenju koje će se održati 18. maja u Beogradu. Ovaj plasman izborili su na Prvenstvu Centralne Srbije za starije dečake i devojčice koje je održano proteklog petka na Srebrnom jezeru gde su osvojili dve srebrne medalje.

U klubu „Karađorđević” kažu da je bila velika konkurencija i da su zadovoljni rezultatima.

– Na prvenstvu je učestvovalo oko 130 takmičara iz 30 klubova iz Centralne Srbije. Za naš klub je ovo veliki uspeh i nadamo se dobrom plasmanu i na državnom prvenstvu –kaže Slaviša Milijić, trener kluba.

Sokobanjski džudisti nedavno su učestvovali i na Međunarodnom turniru Jagodina Open gde su osvojili dve zlatne, dve bronzane medalje i dva peta mesta. Po rečima Slaviše Milijića, to je dobar uspeh, kada se ima u vidu da je na turniru učestvovalo sedam takmičara iz Sokobanje zbog problema oko prevoza i školskih obaveza, kao i to da je bilo preko 330 takmičara iz 43 kluba Srbije, Rumunije, Rusije i Makedonije.

Ove subote sokobanjske džudiste očekuje Državno prvenstvo za starije dečake i devojčice gde će nastupiti sa dva predstavnika, a nedelja je rezervisana za Kup Cara Konstantina u Nišu, i kako kažu, očekivanja su im velika.