Domaća ekipa pobednik noćnog turnira

Društvo Sport

Tradicionalni noćni turnir u organizaciji Sportskog saveza opštine Sokobanja, a pod pokroviteljstvom opštine Sokobanja, koji se ove godine organizovao po 16. put, završen je sinoć nakon nedelju dana trajanja.

U finalnom meču ekipa „KMF Ozren taksi Blizanciˮ je bila uspešnija od tima „Tapetarija Beli borˮ rezultatom 6:4 i time osvojila prvo mesto na turniru. Njima je pripala nagrada od 180.000 dinara. Poraženi u ovom susretu je zauzeo drugo mesto za koje je predviđen nagradni fond od 80.000 dinara. Treće mesto i 40.000 dinara osvojio je „Boleroˮ nakon što je službenim rezultatom proglašen ishod utakmice sa ekipom „Čorteˮ koja se nije pojavila na zakazanom meču.

Najbolji igrač turnira je Nenad Arsić iz pobedničke ekipe „KMF Ozrenˮ, a najbolji golman je Ivan Stojković, takođe iz pobedničke ekipe. Najbolji strelac na turniru je Stefan Ilić iz ekipe „Boleroˮ.

Po rečima Aleksandra Fabijana predsednika Sportskog saveza opštine Sokobanja, ovaj Savez je za najbolje ekipe, tj. prva tri mesta obezbedio pehare, medalje i diplome kao i majice za sve tri ekipe.

Ove godine je u kategoriji seniora bilo ukupno 12 prijavljenih ekipa, dve više nego lane, iz različitih gradova okruženja, a u kategoriji kadeta bilo je prijavljeno 6 ekipa.

Među kadetima najuspešnija je bila „Zelengoraˮ, drugo mesto je pripalo ekipi „Kika nameštajˮ, dok je treći „OFK ŠMTˮ.

Pehare, zahvalnice i medalje na završnoj večeri uručio je Miodrag Nikolić, predsednik opštine Sokobanja.