Članovi Džudo kluba „Karađorđević” osvojili pehar i devet medalja

Društvo Sport

Članovi Džudo kluba „Karađorđević” iz Sokobanje postigli su značajne rezultate na nedavno održanom 21. Međunarodnom turniru „Vuk Open Niš 2023”. Na turniru je učestvovalo oko 300 takmičara iz 34 kluba iz Srbije i inostranstva.

DŽK „Karađorđević” učestvovao je sa 13 takmičara, osvojio devet medalja, pehar za najuspešniju ekipu u kategoriji starijih devojčica i peto mesto u ukupnom plasmanu. Na turniru je učestvovalo sedam najmlađih članova sokobanjskog džudo kluba, uzrasta od četiri do sedam godina koji su se takođe vratili kući sa osvojenim medaljama.

Zlato su osvojile Iva Mihajlović, Neda Milijić i Sandra Adamović. Srebrne medalje su osvojile Tara Todorović i Vuk Andrejević a bronzane Uroš Ristić, Predrag Simić, Đorđe Filipović i Lara Jovanović. Pored toga članovi DŽK „Karađorđević” osvojili su i četiri 5. mesta.