Završna priredba predškolaca proteklog petka ulepšala je letnju pozornicu na „Vreluˮ i okupila veliki broj gostiju. Ovoga puta „buckićiˮ su sugrađane proveli kroz jedan mali put oko sveta pod sloganom „Svetom putujem sa drugarima drugujemˮ. Svoje roditelje, vaspitače i ostale posetioce igrom i pesmom prošetali su kroz Finsku, Španiju, SAD, Brazil, Grčku i Rusiju, njihovim glavnim gradovima i znamenitostima, vrativši ih na kraju putovanja ponovo u Sokobanju.
– Ovo je važan trenutak u životima naših predškolaca, početak jednog novog, uzbudljivog poglavlja, polaska u školu. Ovo je dan pun emocija. Znamo da će mnogi od vas pustiti po koju suzu. I mi ćemo. Svako dete koje danas odlazi iz vrtića, nosi u sebi uspomene, znanja i ljubav koju smo zajedno gradili – rekao je direktor ustanove Dušan Mijajlović, poželevši deci srećan polazak u školu i da ih kroz život vode radoznalost, istrajnost i dobro srce.
Vaspitačica Maja Alković istakla je da je ovo najlepši i najtužniji dan u ustanovi, kada posle četiri godine druženja decu ispraćaju u školu.
– Verujemo da su spremni za izazove koji ih očekuju. Ako radite sa decom tri godine a onda gledate njihov rast, razvoj, saznanja, veštine, shvatite da sa sedam godina može sve. Želimo im puno uspeha u životu – poručila je vaspitačica.
Direktor ustanove se zahvalio i roditeljima na poverenju koje su dali ustanovi, kao i na sradnji, razumevanju i podršci tokom prethodnih godina, a sve sa ciljem da deca rastu zdrava, srećna i voljena.