Međunarodni studentski festival folklora na „Vreluˮ: Gromoglasni aplauz za goste iz Šangaja (VIDEO)

Društvo Kultura

Na Letnjoj pozornici „Vreloˮ sinoć su se smenjivale igre iz Kine, Bugarske i Srbije, a publika u prepunom amfiteatru sa oduševljenjem je pratila vešte pokrete i gostiju i domaćina. Pre nastupa, folkloraši su prošetali centrom grada, izazvavši oduševljenje posmatrača. Gosti su ovoga puta stigli iz dalekog Šangaja „Shangai Theatre Academyˮ, iz susedne Bugarske „Chavdarˮ Pazardžik, a publika je uživala i u nastupu dečijeg i prvog ansambla KUD-a „Sokoˮ.

– Predivno i egzotično veče ovde na Letnjoj pozornici u Sokobanji. Zaista jedan velelepni spektakl koji smo priredili publici i veoma smo zadovoljni što su reakcije bile jako lepe, što su videli zaista nešto novo i neobično. Mislim da je najveće oduševljenje dobilo Kulturno umetničko društvo Šangaja iz Kine – kaže direktorka Kulturnog centra Sokobanje Daliborka Stevanović i dodaje da su kao organizatori veoma ponosni na ovaj događaj.

O velikoj pažnji koju je izazvao kod meštana i turista, svedoči to što je događaj, po nekim procenama, pratilo oko hiljadu ljudi.

– Kao i svake večeri od kad je krenulo ‘Banjsko kulturno leto’ imamo zaista veliki broj posetilaca na svakom od ovih programa. Ovaj je nekako i najatraktivniji i rezultat je jedne lepe saradnje između Studentskog kulturnog centra iz Niša i Kulturnog centra Sokobanje zajedno sa Kulturno umetničkim društvom ‘Soko’ – podseća direktorka.

I u KUD-u „Sokoˮ, ponosni su na učestvovanje u organizovanju Međunarodnog studentskog festivala folklora koji je, kako ističe predsednik KUD-A Slavoljub Ćirković, značajan i za kulturno umetničko društvo, ali i za celu opštinu.

– Ovo je jedna prelepa manifestacija, pozornica je bila prepuna, vidim da se to ljudima sviđalo, program je trajao nekih sat i po i baš sam zadovoljan. KUD ‘Soko’ godišnje ima četiri velika festivala kroz koji prođe preko 3000 učesnika iz osamdesetak zemalja i što se nas tiče mi marketing radimo na najširem nivou koliko možemo. Sam dolazak društva iz Kine je jedan veliki marketinški potez, tako da je ovo jedna lepa priča – kaže Ćirković.

Međunarodni studentski festival folklora u Sokobanji je održan prvi put prošle godine, kada su nastupila društva iz Čilea, Turske i Poljske. Iz Kulturnog centra Sokobanje poručuju da će on postati tradicija kako bi posetioci u Sokobanji videli kako igraju i plešu drugi narodi i upoznali se sa drugim kulturama i tradicijama.

Tekst: Kristijan Đorđević; Jelena Radovanović

Foto: Kristijan Đorđević

Više fotografija na fejsbuk stranici Sokobanja press 

 

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

19 + 3 =