Komšijski derbi bez pobednika

Društvo Sport

Sinoć je u Aleksincu odigran  meč 9. kola Regionalne  futsal lige – Sever u kome su megdan podelile ekipe Brđanke i Ozrena iz Sokobanje. Kako je za naš portal ocenio sekretar Brđanke Milan Milojević, utakmica prvih komšija bila je veoma zanimljiva, uzbudljiva i puna neizvesnosti do samog kraja.

Za samo dva minuta (od 17. do 19.) gosti su stekli tri gola prednosti, da bi Arsić u finišu prvog poluvremena smanjio na 1:3.

KMF Brđanka Aleksinac (foto iz arhive)

U nastavku Aleksinčani kreću na sve ili ništa. Opsedaju gol Sokobanjaca, stvaraju izgledne prilike i na četiri minuta pre kraja meča prave veliki preokret – 4:3. Međutim, pedeset sekundi pre sudijskog zvižduka gosti postižu gol i ipak dolaze do boda, koji ih ostavlja u trci za prvaka lige.

BRĐANKA – OZREN 4:4 (1:3)

Hala sportova, Aleksinac. Sudije: Miloš Grujić, Igor Mladenović (Niš). Strelci: 0:1 Tasić u 17, 0:2 Janković u 17, 0:3 Stojmenović u 19, 1:3 Arsić u 19, 2:3 Gojković u 22, 3:3 Savić  u 34. (iz penala – 10 m), 4:3 Pendo u 36, 4:4 Stojmenović u 39. minutu.

BRĐANKA: ĐORĐEVIĆ, ARSIĆ, GOJKOVIĆ, JEVREMOVIĆ, SAVIĆ, Cvetković, Golubović, Lovrenčić, Milošević, Nikolić, Pendo, Radojević, Tasić, Šućur.

OZREN: STOJKOVIĆ, STOJAKOVIĆ, BOGDANOVIĆ, LAZAREVIĆ, Tasić, Stojmenović, Janković, Milovanović, Bogojević, Živanović, Nikolić, Marinješković.