Još jedan uspeh džudisti: Tara donela zlato

Društvo Sport

Na Međunarodnom turniru „Srećno 2024ˮ, koji je tokom vikenda održan u Boru, sokobanjski džudisti postigli su zapažen rezultat. U konkurenciji 35 klubova iz zemlje i inostranstva i čak oko 300 takmičara, Sokobanjci su osvojili jedno zlato, četiri srebra i dve bronzane medalje. Zlatom se okitila Tara Andrejević, srebrom Uroš Ristić, Helena Usainović, Vuk Andrejević i Dimitrije Aleksić, dok su bronzane medalje osvojili Bogdan Andrejević i Neda Milijić.

Sokobanju je na ovom turniru, koji je održan 47. put, predstavljalo devet takmičara. Pored srpskih klubova, učestvovali su i džudisti iz Bugarske i Severne Makedonije. Po rečima organizatora, kako su preneli lokalni mediji, ovaj turnir bio je najbrojniji do sada.

Sokobanjske džudiste novi izazovi očekuju za vikend na Međunarodnom turniru „Kup Župeˮ koji će se održati u Aleksandrovcu.

Tekst: K. Đ; J. R.