EU dodeljuje bespovratna sredstva privatnim preduzetnicima u sektoru turizma u istočnoj Srbiji

Društvo

Projekat „EU za kulturno nasleđe i turizam” juče je objavio konkurs za dodelu bespovratnih sredstava u cilju ublažavanja ekonomskih posledica nastalih zbog pandemije kovid-19 u sektoru turizma, sa ukupnim budžetom od milion evra.

Projekat „EU za kulturno nasleđe i turizam” finansira Evropska unija, sufinansira nemačko Savezno ministarstvo za ekonomsku saradnju i razvoj (BMZ), a sprovodi nemačka organizacija za međunarodnu saradnju (GIZ). Projekat je usmeren na razvoj turizma kao značajnog privrednog potencijala za podsticanje ekonomskog razvoja istočne Srbije i Donjeg Podunavlja.

GIZ će održati dve info sesije, danas 3.jula od 18 časova i u ponedeljak 6. jula od 13 časova, na kojima će, pored predstavljanja programa i procedura, potencijalni podnosioci projekata imati mogućnost da postave pitanja i dobiju pojašnjenja o detaljima poziva.

Info sesije biće organizovane onlajn i moći će da im se pristupi putem linka ili fejsbuk stranice.

Konkursna dokumentacija dostupna je na linku.

Pravo učešća na konkursu, čiji je cilj pomoć privatnim preduzetnicima da prevaziđu posledice izazvane kovid-19 pandemijom u sektoru turizma, imaju potencijalni korisnici sa teritorija gradova i opština: Boljevac, Bor, Golubac, Kladovo, Knjaževac, Majdanpek, Negotin, Požarevac, Smederevo, Sokobanja, Veliko Gradište i Zaječar.

Glavni ciljevi pružanja bespovratne pomoći usmereni su na unapređenje bezbednosnih i higijenskih standarda objekata i usluga koje se nude turistima i modernizaciju smeštajnih i ugostiteljskih objekata, objekata za degustaciju, info punktova, suvenirnica i drugih turističkih sadržaja. To obuhvata, mada ne isključivo, troškove za renoviranje (adaptaciju, proširenje i unapređenje kvaliteta objekata uključujući nabavku neophodne opreme kao što su nameštaj, kuhinjske aparate itd.), zatim za infrastrukturu malog obima i oprema za postojeće ili nove aktivnosti u ponudi podnosioca zahteva, kao što su biciklizam, vožnja kajakom, nabavka šatora, sportske opreme, itd., uvođenje novih turističkih proizvoda i usluga, prodajnih kanala i promotivne aktivnosti.

Podnosioci zahteva za bespovratnu pomoć mogu biti: fizička lica koja pružaju usluge smeštaja, registrovana poljoprivredna gazdinstva i mikro i mala preduzeća (do 50 zaposlenih).

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

16 − seven =