Džudo klub „Karađorđević” godinu počeo veoma uspešno

Društvo Sport

Članovi Džudo kluba „Karađorđević” iz Sokobanje, postigli su veliki uspeh na kadetskom prvenstvu centralne Srbije koje je u subotu održano u Pirotu. Sva tri takmičara osvojila su medalje i plasirala se na državno prvenstvo koje će 10. februara biti održano u Beogradu. Pored toga sokobanjski džudo klub je u konkurenciji 29 klubova zauzeo visoko četvrto mesto u ukupnom plasmanu, što je takođe veliki uspeh.

Sandra Adamović i Predrag Simić osvojili su zlatne medalje, a Đorđe Filipović srebrnu medalju. Trener Slaviša Milijić je pre održavanja takmičenja u izjavi za naš portal rekao da bi veliki uspeh bio kada bi se bar jedan takmičar plasirao na Prvenstvo države, tako da je ovaj uspeh iznad svih očekivanja.

– Ovo je više nego veliki uspeh, što je posledica velikog, upornog i napornog rada. Kao trener ja sam prezadovoljan postignutim rezultatima.Ovo su ujedno i prve medalje u 2024. godini za sokobanjske džudiste i ako se po jutru dan poznaje, nadamo se najuspešnijoj sezoni do sada – rekao je Milijić.

Inače, kao što smo već rekli u subotu, 10. februara biće, održano Državno prvenstvo za kadete u Beogradu, a već narednog dana u nedelju 11. februara, mlađi članovi Džudo kluba „Karađorđević” takmičiće se na Međunarodnom takmičenju „OKAMI NS” u Novom Sadu.