„Avgust u avgustuˮ prvi put na gradskom trgu

Društvo Sport

Ljubitelje basketa ovog vikenda očekuje pravi sportski spektakl. U nedelju, 4. avgusta, održaće se 24. turnir „Avgust u avgustu 3×3 Slobodan Čikarićˮ prvi put na sokobanjskoj promenadi ispred gradske fontane. Od samog osnivanja turnira kod organizatora je postojala velika želja da se turnir u basketu održi na gradskom trgu.

Učesnike ovog popularnog sportskog takmičenja, koje se održava skoro četvrt veka, očekuje i bogat nagradni fond, pa će ekipa koja osvoji prvo mesto dobiti 140 hiljada dinara i slot za finale Srbije. Drugo mesto očekuje nagrada od 40 hiljada dinara i KSS majice, trećeplasiani će biti nagrađeni sa 30 hiljada dinara i KSS majicama, dok će ekipa koja osvoji četvrto mesto dobiti 20 hiljada dinara.

Nagrada za najboljeg igrača turnira (MVP) od ove godine nazvana je po Slobodanu Čikariću, koji je osvojio prvi basket turnir u Sokobanji pre 24 godine i ostavio veliki trag u sokobanjskoj košarci. MVP turnira pored ove nagrade i 30.000 dinara dobiće i (Wilson) 3×3 loptu.

Kao i do sada, glavni pokrovitelji turnira su Opština Sokobanja i OKK Sokobanja, a u ostvarenju dugogodišnjeg cilja i održavanja turnira na gradskom trgu, najveći doprinos dao je SPRC „Podinaˮ, koji godinama unazad podržava tradicionalni basket događaj. Ovaj popularni sokobanjski turnir deo je „Roda 3×3 Državnog prvenstva Srbije 2024ˮ.

Tekst: K. Đ; J. R.