Sokobanjski džudisti uspešni na prvenstvu u Čačku

Društvo Sport

Takmičari sokobanjskog džudo kluba „Karađorđević” ovog vikenda zabeležili su odlične rezultate na Prvenstvu centralne Srbije za uzraste mlađih dečaka i devojčica koje je održano u Čačku. Oni su u jakoj konkurenciji ostvarili pet plasmana na Državno takmičenje koje će biti održano 15. juna.

Uroš Ristić osvojio je prvo mesto, drugo mesto postigli su Dimitrije Aleksić i Tijana Živanović , treće mesto osvojile su Helena Usainović i Sara Mitić, a Aleksa Filipović peto mesto.

Na ovom takmičenju u organizaciji Džudo saveza Srbije učestvovala su 22 kluba, sa oko 140 takmičara.

Prema rečima trenera Slaviše Milijića, ostali takmičari nisu ovoga puta uspeli da dođu do medalja, iako su pokazali veliku želju i kvalitet. Sokobanjski džudo klub tokom sledećeg vikenda očekuje takmičenje na Kupu Srebrnog jezera.

Tekst: K. Đ; J. R.