„Август у августуˮ први пут на градском тргу

Друштво Спорт

Љубитеље баскета овог викенда очекује прави спортски спектакл. У недељу, 4. августа, одржаће се 24. турнир „Август у августу 3×3 Слободан Чикарићˮ први пут на сокобањској променади испред градске фонтане. Од самог оснивања турнира код организатора је постојала велика жеља да се турнир у баскету одржи на градском тргу.

Учеснике овог популарног спортског такмичења, које се одржава скоро четврт века, очекује и богат наградни фонд, па ће екипа која освоји прво место добити 140 хиљада динара и слот за финале Србије. Друго место очекује награда од 40 хиљада динара и КСС мајице, трећепласиани ће бити награђени са 30 хиљада динара и КСС мајицама, док ће екипа која освоји четврто место добити 20 хиљада динара.

Награда за најбољег играча турнира (МВП) од ове године названа је по Слободану Чикарићу, који је освојио први баскет турнир у Сокобањи пре 24 године и оставио велики траг у сокобањској кошарци. МВП турнира поред ове награде и 30.000 динара добиће и (Wilson) 3×3 лопту.

Као и до сада, главни покровитељи турнира су Општина Сокобања и ОКК Сокобања, а у остварењу дугогодишњег циља и одржавања турнира на градском тргу, највећи допринос дао је СПРЦ „Подинаˮ, који годинама уназад подржава традиционални баскет догађај. Овај популарни сокобањски турнир део је „Рода 3×3 Државног првенства Србије 2024ˮ.

Текст: К. Ђ; Ј. Р.