На прошлонедељној седници Скупштине општине Сокобања повео се разговор и о стању меремерног шеталишта, што је једна од најзаступљенијих тема у сокобањској јавности. Већ дуже време грађани указују на небезбедне оштећене плочнике, које често окривљују за повреде пешака у овом делу града.
На питање одборника опозиције Славољуба Ћирковића шта је у надлежности „Напреткаˮ, а које су обавезе „Зеленилаˮ када је реч о овој пешачкој зони, директор „Зеленилаˮ Бојан Тодосијевић објаснио је да је њихова дужност да замене оштећене плочнике, али да је уз скорман буџет то тешко изводљиво. Како је појаснио, чак 30 одсто плочица има неку врсту оштећења или је денивелисано, а буџет предузећа за санацију, како је рекао, не испуњава те потребе.
– Ми на шеталишту имамо обавезу одржавања, односно замене плочица и то се планира на нивоу стотину квадрата годишње. Нажалост, имамо мермерно шеталиште које је старо 50 година и у доста је у лошем стању. Имали смо несрећу да је рађена уградња сигурносних камера, да извођач још није предао те радове, да плочице на мермерном шеталишту није вратио адекватно и да је сада шеталиште у јако лошем стању – рекао је Тодосијевић.

Он је појаснио и да је обавеза његовог предузећа да уређује простор око дрвећа, док је за прање и чишћење мермера задужено Јавно комунално предузеће „Напредакˮ.
– Ми немамо ни капацитета ни средстава да мермерно шеталиште затегнемо. Чинимо све да то одржавамо да буде проходно, да неко не сломи ногу, мада се и те ствари дешавају – рекао је директор „Зеленилаˮ одговарајући на питање одборника.
Сокобањско шеталиште некада је било пресвучено калдрмом, а поплочавање овог дела града урађено је у седамдесетих година прошлог века. Мермерне плоче којима је тада покривена пешачка зона данас се више не производе, па се на место плоча које недостају поставља бетон, што додатно ружи слику овог простора.
Председник општине Миодраг Николић раније је најавио да је у плану реконструкција целокупног шеталишта, која ће бити урађена уз финансијску помоћ државе. Идејно решење реконструкције целог мермерног шеталишта са проширењем је, по његовим речима, завршено, а јавност ће имати увид у овај план пре почетка радова. Најпре ће се одржати јавна расправа, која ће трајати више од два месеца, а коначну одлуку о избору идејног реешња, како је рекао, донеће грађани. Овај пројекат радиће се фазно, а по неким проценама, за његову реализацију биће потребно између три и пет година.
Gde je bio nadzorni organ kad se postavljale kamere? Odlicno za realizaciju treba odv3-5 god znaci na to + jos 5 god minimum, a do tada dajte dozvole za gradnju zgrada i gradite zgradurine!!!! Ugledajte se na Zlatibor!!!
Pitam se zbog koga, lopovi svi do jednog!