Fudbal

Pobeda Trebiča nad Ozrenom u gradskom derbiju

Društvo Sport

U poslednje dve godine Trebič se nametnuo kao najbolji sokobanjski fudbalski klub, što je potvrdio i u derbiju 10. kola Okružne lige Zaječar, gde je velikog rivala, FK Ozren pobedio sa 5:1. Rezultat ne pokazuje pravo stanje na terenu jer da su igrači Trebiča bili prisebniji i bolje reagovali u pojedinim situacijama taj rezultat bi bio svakako dosta veći.

Preko 200 gledalaca na Gradskom stadionu „Bata Noleˮ na Podini očekivalo je tvrd i težak meč, jer su igrala dva najbolja sokobanjska kluba, ali je to više izgledalo kao igra mačke i miša, tako da čak domaćini (FK Ozren) mogu biti i zadovoljni rezulatom. Ozren je pokušao da spojem mladosti i iskustva uradi nešto više, imali su i jedan udarac u stativu koju je pogodio Kuzmanović iz slobodnog udarca na samom početku meča, ali osim te stative i gola iskusnog Stojkovića ništa drugo nije pokazao.

Fudbal

Trebič je poveo već u 10. minutu preko mladog Nemanje Maksimovića, da bi iskusni Urošević u 34. povisio na 2:0. Krajem prvog poluvremena, u 40. minutu Maksimović je postigao svoj drugi gol i povisio na 3:0.

Drugo poluvreme, ista situacija. Trebič napada, Radivojević je promašio dve stopostopne šanse, da bi posle jednog kornera u 58. minutu lopta došla do iskusnog Stojkovića na ivici šesnaesterca koji je odličnim šutom smanjio na 3:1. Samo tri minuta kasnije u 61. Đorđević je povisio na 4:1 i stavio tačku na ovaj meč još jednim golom u 81. minutu.

Trebič je trenutno četvrti u Okružnoj ligi sa 18 bodova i utakmicom manje od Ozrena, koji zauzima osmo mesto sa 12 bodova. U sledećoj utakmici Trebič dočekuje Hajduka iz Rujevice, dok Ozren gostuje Radničkom 1946 iz Lubnice.