Fudbal

Победа Требича над Озреном у градском дербију

Друштво Спорт

У последње две године Требич се наметнуо као најбољи сокобањски фудбалски клуб, што је потврдио и у дербију 10. кола Окружне лиге Зајечар, где је великог ривала, ФК Озрен победио са 5:1. Резултат не показује право стање на терену јер да су играчи Требича били присебнији и боље реаговали у појединим ситуацијама тај резултат би био свакако доста већи.

Преко 200 гледалаца на Градском стадиону „Бата Нолеˮ на Подини очекивало је тврд и тежак меч, јер су играла два најбоља сокобањска клуба, али је то више изгледало као игра мачке и миша, тако да чак домаћини (ФК Озрен) могу бити и задовољни резулатом. Озрен је покушао да спојем младости и искуства уради нешто више, имали су и један ударац у стативу коју је погодио Кузмановић из слободног ударца на самом почетку меча, али осим те стативе и гола искусног Стојковића ништа друго није показао.

Fudbal

Требич је повео већ у 10. минуту преко младог Немање Максимовића, да би искусни Урошевић у 34. повисио на 2:0. Крајем првог полувремена, у 40. минуту Максимовић је постигао свој други гол и повисио на 3:0.

Друго полувреме, иста ситуација. Требич напада, Радивојевић је промашио две стопостопне шансе, да би после једног корнера у 58. минуту лопта дошла до искусног Стојковића на ивици шеснаестерца који је одличним шутом смањио на 3:1. Само три минута касније у 61. Ђорђевић је повисио на 4:1 и ставио тачку на овај меч још једним голом у 81. минуту.

Требич је тренутно четврти у Окружној лиги са 18 бодова и утакмицом мање од Озрена, који заузима осмо место са 12 бодова. У следећој утакмици Требич дочекује Хајдука из Рујевице, док Озрен гостује Радничком 1946 из Лубнице.