Avgust-u-avgustu

„No name 3×3” iz Niša, pobednik turnira „Avgust u avgustu”

Sport

Dvadeseti jubilarni basket turnir „Tri na tri, avgust u avgustu” održan je u petak i subotu na terenu pored škole. Ove godine na turniru je učestvovalo sedam ekipa iz cele zemlje. Prvo mesto osvojila je ekipa „No name 3×3” iz Niša, drugo mesto zauzela je ekipa „Tropa de elit”, takođe iz Niša, a treće mesto zauzela je ekipa „Pronto 018” iz Sokobanje.

Najbolji igrač na turniru je Vladimir Delčić Delča iz prvoplasirane ekipe. U kategoriji do 16 godina prvo mesto zauzela je ekipa „Stočari”, drugo mesto ekipa „Koraci” i treće mesto ekipa „We got game”. U kategoriji do 14 godina prvo mesto zauzela je ekipa „Avokadići”, drugo mesto ekipa „Marinkova bara” i treće mesto ekipa „Lavice”.

Na takmičenju u šutiranju trojki pobedio je Aleksandar Ilić, takmičenje u zakucavanju osvojio je Đorđe Đokić, Memorijal „Nikola Živković”, šut sa pola terena, osvojio je Stefan Vukić, najbolji mladi igrač je Đorđe Janjić, nagradu za najveći broj učešća na turniru osvojio je Nikola Milić, a za najlepšu navijačicu proglašena je Nada Savić iz Sokobanje.
Predsednik organizacionog odbora turnira, Tomislav Manić se zahvalio Opštini Sokobanja, OKK „Sokobanja” i svim ostalim sponzorima i prijateljima turnira.

Turnir-3x3

‒ Mi smo se setili i onih koji su sve ovo započeli i bez kojih ovaj turnir ne bi ni postojao i dodelili im plakete. Njihova zasluga je nemerljiva i oni će uvek biti deo ovog turnira koji traje veće dve decenije ‒ rekao je Tomislav Manić.

Prema odluci organizacionog odbora nabolji igrač na turniru je Vladimir Delčić Delča iz ekipe „No name 3×3” iz Niša.

‒ Mi se cele godine spremamo za ovakve događaje i večeras smo dali sve od sebe. Konkurencija je bila veoma jaka, publika je uživala u dobrom basketu. Organizacija je odlična i ove godine, mi uvek rado dolazimo na ovaj turnir ‒ kaže Delčić.

Prvoplasirana ekipa je pored novčane nagrade od 100 000 dinara osvojila i ulaznicu na finalni turnir „Roda” Prvenstva Srbije koji će biti održan u Novom Sadu 13. i 14. avgusta.