Никола Игњатовић из Књажевца, победник турнира у тенису

Спорт

У оквиру „Сокобањског спортског лета 2019ˮ, протеклог викенда одржан је турнир у тенису, на теренима ТК „Лапчевић. Организатор турнира је Спортски савез општине Сокобања и ТК „Лапчевићˮ, под покровитељством општине Сокобања. Ове године било је 12 пријављених играча а тог броја половина су били играчи који не живе у Сокобањи.

Турнир је освојио Никола Игњатовић из Књажевца. Он је у финалу, резултатом 6:3, 6:4, савладао Милоша Тодоровића из Сокобање. Треће место је заузео Никола Алексић из Сокобање. Поред пехара и медаља првопласирани је освојио 7.000 динара, другопласирани 4.000 динара а трећа награда је била спортска мајица.

Како сазнајемо од организатора, интересовање публике за турнир је било добро, многи су се интересовали за термине одигравања мечева а играчи су узвратили квалитетним тенисом и неизвесним мечевима.